17 Eylül 2008 Çarşamba

Olacak olan olur

Bugün maille gelen bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim...
'' Efsane Wimbledon'un ilk zenci Şampiyonu Arthur Ashe, kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi.. Hayranlarından biri sordu: 'Tanrı böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?' Arthur Ashe cevap verdi.. 'Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar, 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir, 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Tanrı'ya 'Neden ben?' diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken, Tanrı'ya nasıl 'Niye ben?' derim?.''
Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı.. Zorluklar güçlü.. Hüzün insanı insan yapar, yenilgi mütevazı.. Tanrı'ya asla 'Neden ben' diye sormayın. Ne olacaksa olur.

4 yorum:

Asli / Izmir dedi ki...

Oz hanim cok guzel bir yazi. Hem dusundurdu, hem gulumsetti. Her ani yasamaya deger.

öz dedi ki...

Teşekkür ederim. Ben de çok beğendiğim için aktarmıştım, herşey ama herşey insanlar için...

Efe dedi ki...

Ama yapimizda var sanki niye benim basima geliyor demek, olumsuzlari gormek. Iyi not alinca "ben aldim" olup da kotu not alinca "hoca zayif verdi" demek gibi. Cok dusundurdu bu yazi beni, hep olumlu bakmak lazim. Gune cok olumlu basladim sayenizde.

fortuna dedi ki...

canım kuzenim benim.blogun çok güzel olmuş.yazılarını çok beğendim.uzun süredir yazamıyorum.ama blog arkadaşlarımı sessiz takipteyim.qui sera sera..yanaklarından öpüyorum.sevgiler:))